3 middle class families across America share what they earn, spend, and save
Work Life
FEBRUARY 15, 2024
“What used to be the non-sale price is now the sale price.” For ” For instance, the sale price of chicken is now $2.29/pound Groceries and eating out have become more expensive, Carrie says. pound rather than $1.99/pound. Carrie has seen her weekly grocery bill increase from $150 to about $200.
Let's personalize your content